Sdílejte s přáteli:  

MŠ Horoměřice

Mateřská školka v Horoměřicích má dvě části, novou a starou školku, kde tzv. stará školka je umístěna v místní základní škole a nová v nové budově v ulici Komenského. V základní škole se děti ze školky lépe seznámí s životem školáků v nové budouve zase ocení nové vybavení, klid a blízkost k přírodě.

MŠ Horoměřice

MŠ Horoměřice

Velvarská 310
252 Horoměřice

Telefon: 775 576 931
E-mail: info@mshoromerice.cz
Web: www.mshoromerice.cz

Hodnocení

Máme již druhé dítě v této školce a letos jsme opravdu velmi spokojeni. Velmi přátelská paní učitelka Blanka v Motílcích a letos opravdu hravá angličtina.
Honza | 2014-05-22

Přečtěte si a dpolňte hodnocení školky >


Základním výchovným prostředkem je svobodně volená činnost, která vychází z potřeb dítěte, není vnucována zvenčí. V jejím průběhu dochází ke koncentraci pozornosti a podněcuje rozvoj osobnosti dítěte.
Program MŠ usiluje o respektující demokratický způsob výchovy založený na partnerském vztahu mezi dítětem, učitelem a rodičem. Role učitele spočívá ve vedení dětí k nejvyššímu možnému uplatňování jejich schopností v každé fázi jejich vývoje. Je citlivý a účinně komunikuje, jedná důsledně, ale nesmí dítě manipulovat. Každé dítě přijímá bez výhrad a předsudků. Chyba je ukazatelem toho, co je třeba procvičit, napravit, učí nás.
Hlavním cílem výchovy dítěte je rozvíjet touhu a radost z poznávání světa kolem nás, budování zdravých sociálních vztahů a max. rozvoj schopností dítěte s ohledem na jeho osobnost, potřeby a nadání.
Mezi hlavní metody výchovné práce patří hra, prožitkové a celostní učení. Vše je dětem předkládáno v logických souvislostech, ve kterých jsou propojeny všechny oblasti předškolního vzdělávání (biologická, psychologická, interpersonální, sociálně kulturní, enviromentální). Práce v projektech umožňuje globální pohled na svět. Prostředí školy podněcuje volbu žádoucí činnosti tím, že je pro dítě optimálně připravené, respektuje jeho spontánní vývoj, proto škola usiluje o jeho funkčnost a estetický vzhled. A vytváří co nejpřirozenější psychosociální prostředí jehož základem jsou věkově smíšené (heterogenní) třídy - dítě se stává žákem i učitelem, může se učit od starších nebo pomáhat mladším, stává se samostatnějším, třída je vybavena didaktickými pomůckami a hračkami pro děti od 3 – 7 let a dítě si je může vybírat ke své činnosti dle svého zájmu a dle svých senzitivních období.

Podpořte školku a sdílejte stránku s přáteli:  

V současné době představujeme náš zcela nový, mezinárodní portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

Kamarádské hry

Portál pro děti, hry zejména předškoláky. Hry, online omalovánky i omalovánky k vytištění, zábava pro děti ke stažení.

Angličtina hrou

Portál pro děti a angličtina pro děti online. Nové materiály pro výuku angličtiny ve školách i školkách.

Dětský seznam

Dětský seznam je rozcestník pro děti a rodiče. Portál obsahuje seznam nezávadných stránek pro děti předškolního a školního věku.

Dětský obchod

Internetový obchod s oblečením pro děti. Dětské boty, oblečení do deště, plavky, holinky, cvičky a mnohem více.

Hypoteční web

Nevíte kde získat nejvýhodnější hypotéku? Srovnejte si různé nabídky, nechte si poradit od nezávislých poradců.

© 2007–2014 Detsky-Seznam.cz | All rights reserved | Developed by Makovic.net
Publikování nebo jakékoli šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu výslovně zakázáno. Tyto stránky jsou otevřené pro přidávání obsahu. Přidáním obsahu přispěvovatel prohlašuje, že neporušujete autorské právo a dobré mravy. Závadný obsah bude odstraněn.