Sdílejte s přáteli:  

Homepage golf next Mateřské školky golf next moravskoslezky-kraj golf next Mateřská škola Křesťanská

Mateřská škola Křesťanská

Mateřská škola křesťanská leží v centru Statutárního města Opavy, v atriu činžovních domů, oddělena z jižní strany školní zahradou se vzrostlou zelení.

Mateřská škola Křesťanská

Mnišská 5/7
74601 Opava - Město

Telefon: 553 821 635
E-mail: msmnisska@opava.cz
Web: http://www.msk.unas.cz


Mateřská škola křesťanská leží v centru Statutárního města Opavy, v atriu činžovních domů, oddělena z jižní strany školní zahradou se vzrostlou zelení.MŠ byla zřízena 1. září 1992 z iniciativy členů Unie křesťanských pedagogů a za podpory České školní inspekce a Odboru školství MMO. Od 1. července 1996 přešla do právní subjektivity a stala se jednou z největších opavských mateřských škol co do počtu dětí i aktivit.

Přestože máme v názvu „křesťanská“ mateřská škola, nejedná se o zařízení církevní, zřizovatelem je Statutární město Opava. Proto je i pro naši mateřskou školu - jako pro všechny ostatní MŠ - závazný pouze výchovně vzdělávací program pro děti předškolního věku. Témata Církevního roku a zaměření na výchovu křesťanskou zařazujeme nad rámec našich povinností do výchovně vzdělávacích aktivit jako nabídku nadstandardní.
Do další výchovně vzdělávací činnosti zahrnujeme seznamování dětí již od útlého věku s tradicemi, historickými památkami, odkazem našich předků, a to vše formou blízkou dětskému chápání, tedy oslavou tradičních svátků, ať už světských či církevních. Tyto aktivity jsou rozšířeny o mezinárodní spolupráci s polskými partnery z Przedszkola Nr.14 Raciborz. Činnosti jsou podporovány formou dotací Statutárního města Opavy a v současné době i prostřednictvím uděleného grantu Programu Evropské unie Phare CBC ze SFMP v euroregionu Silesia.
Mateřská škola křesťanská v Opavě má celkovou kapacitu 100 dětí, které jsou rozděleny do čtyř věkově smíšených oddělení. V rámci provozní doby se o děti stará 8 pedagogů a 4 správní zaměstnanci.

Kontakt:

Mateřská škola Křesťanská
Mnišská 5/7
746 01  Opava-Město

Tel:+420 553 821 635
      
Email: msmnisska@opava.cz

[Web-Mateřská škola Křesťanská]

Podpořte školku a sdílejte stránku s přáteli:  

V současné době představujeme náš zcela nový, mezinárodní portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

Kamarádské hry

Portál pro děti, hry zejména předškoláky. Hry, online omalovánky i omalovánky k vytištění, zábava pro děti ke stažení.

Angličtina hrou

Portál pro děti a angličtina pro děti online. Nové materiály pro výuku angličtiny ve školách i školkách.

Dětský seznam

Dětský seznam je rozcestník pro děti a rodiče. Portál obsahuje seznam nezávadných stránek pro děti předškolního a školního věku.

Dětský obchod

Internetový obchod s oblečením pro děti. Dětské boty, oblečení do deště, plavky, holinky, cvičky a mnohem více.

Hypoteční web

Nevíte kde získat nejvýhodnější hypotéku? Srovnejte si různé nabídky, nechte si poradit od nezávislých poradců.

© 2007–2014 Detsky-Seznam.cz | All rights reserved | Developed by Makovic.net
Publikování nebo jakékoli šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu výslovně zakázáno. Tyto stránky jsou otevřené pro přidávání obsahu. Přidáním obsahu přispěvovatel prohlašuje, že neporušujete autorské právo a dobré mravy. Závadný obsah bude odstraněn.