Sdílejte s přáteli:  

Homepage golf next Mateřské školky golf next moravskoslezky-kraj golf next Základní a Mateřská škola Bolatice

Základní a Mateřská škola Bolatice

Mateřská škola Bolatice je součástí „školního areálu“. Ten se nachází na okraji Bolatic směrem k osadě Borová.

Základní a Mateřská škola Bolatice

Školní 9
74723 Bolatice

Telefon: 553 655 252
E-mail: sekretariat@zsbolatice.cz
Web: http://www.zsbolatice.cz/materska-skola.html


Budovy mateřské školy Bolatice jsou součástí „školního areálu". Ten se nachází na okraji Bolatic směrem k osadě Borová. V areálu jsou také budovy základní školy, školní tělocvična se sportovní halou, malá tělocvična a školní jídelna. Všechny tyto budovy jsou obklopeny zahradou a hracími hřišti, které mohou děti využívat pro hru i sportování. Toto velmi pěkné prostředí je jednou z hlavních předností a umožňuje realizovat spoustu zajímavých vzdělávacích činností a projektů.

Elokované pracoviště mateřské školy se nachází na Borové. Jedná se o smíšené oddělení o kapacitě 25 dětí.

MŠ má tři budovy. Dvě z nich jsou navzájem propojeny. Každá třída je prostorově členěna na část „pracovní" a „herní", i když tyto názvy jsou opravdu jen symbolické, neboť činnosti dětí se prolínají a navazují na sebe. Na každém podlaží je pak šatna, sociální zařízení a místnost pro přípravu výdeje stravy.

Děti jsou na jednotlivé třídy zařazovány podle věku, ne však striktně, snažíme se vyhovět požadavkům zákonných zástupců (např. umístění sourozenců v jedné budově). Toto rozdělení má vliv na tvorbu třídních vzdělávacích programů, které mohou být odlišné v závislosti na věku dětí.

Kapacita mateřské školy je 170 dětí. Jednotlivé třídy jsou označeny symboly zvířátek:

    1. třída - Medvídci2. třída - Koťátka3. třída - Štěňátka4. třída - Kuřátka5. třída - Žabičky6. třída - Berušky7. třída - Sovičky (Borová)

MŠ spolupracuje s OPPP, SPC v Opavě, se ZŠ, OÚ a některými složkami v obci (viz. plán spolupráce). Nejdůležitější je spolupráce se zákonnými zástupci. O dění na třídě a všech průběžných událostech jsou informováni prostřednictvím nástěnek v šatnách každého oddělení.

V naší mateřské škole se o děti stará 13 učitelek a 6 provozních pracovnic. Zástupkyní ředitelky pro úsek MŠ je Věra Návratová.

Podpořte školku a sdílejte stránku s přáteli:  

V současné době představujeme náš zcela nový, mezinárodní portál NanoOrbit.com, který má za cíl nabídnout nejpodrobnější katalog firem a produktů v oblasti nanotechnologií. Vytvořit sociální odbornou síť, kde čtenáři naleznou výstavy a konference o nanotechnologiích, diskuse i odborný magazín.

Kamarádské hry

Portál pro děti, hry zejména předškoláky. Hry, online omalovánky i omalovánky k vytištění, zábava pro děti ke stažení.

Angličtina hrou

Portál pro děti a angličtina pro děti online. Nové materiály pro výuku angličtiny ve školách i školkách.

Dětský seznam

Dětský seznam je rozcestník pro děti a rodiče. Portál obsahuje seznam nezávadných stránek pro děti předškolního a školního věku.

Dětský obchod

Internetový obchod s oblečením pro děti. Dětské boty, oblečení do deště, plavky, holinky, cvičky a mnohem více.

Hypoteční web

Nevíte kde získat nejvýhodnější hypotéku? Srovnejte si různé nabídky, nechte si poradit od nezávislých poradců.

© 2007–2014 Detsky-Seznam.cz | All rights reserved | Developed by Makovic.net
Publikování nebo jakékoli šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu výslovně zakázáno. Tyto stránky jsou otevřené pro přidávání obsahu. Přidáním obsahu přispěvovatel prohlašuje, že neporušujete autorské právo a dobré mravy. Závadný obsah bude odstraněn.